fbpx

Budúcnosť taxislužieb, výzva prijatá

Budúcnosť taxislužieb na Slovensku, akcia začínajúceho eDocu coworkingu vtedy na aktuálnu tému klasických taxislužieb vs. digitálnych technológii bola pre O.Z. Videoškola zatiaľ najväčšou akciou, čo po stránke zabezpečenia tak aj počtu účastníkov. Čo sme všetko robili?

Požiadavky na zabezpečenie akcie Budúcnosť taxislužieb na Slovensku

 1. Livestream

  Bol to historicky prvý livestream v historii O.Z. Videoškola a tomu zodpovedala aj príprava. Štúdium možností ako by sa dal realizovať sme venovali 8 hodín. Technika ako opäť pozitívne prekvapila a vďaka jej nastaveniu bolo možné prenášať obraz priamo do počítača.

  Otázka bola ako preniesť tento obraz na YouTube. Túto formu sme zvolili skrz ľahkého kopírovania linky na FB (vtedy sme ešte nevedeli ako preniesť livestream z kamery na FB). Keďže všetko je na webe, objavili sme free program OBS na spracovanie livestreamu aj z viacerých kamier. Túto možnosť sme nevyužili a “malú”kameru sme nechali ako záložnú.

 2. Obraz na projektor

  Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, toto bolo jedna z ťažších úloh. Livestream vďaka prenosu a spracovaniu oneskoroval cca 30 sekúnd. Keďže publikum videlo čo sa odohráva pred nimi, vysielanie livestreamu bolo neakceptovateľné.

  Naša technika našťastie disponuje priamym HDMI výstupom, ale tu nastal problém s dostupnosťou HDMI kábla. Keď bol k dispozícii kábel, tak bol krátky. Museli sme improvizovať. Kameru sme dali blízko k projektoru a zaplatili sme za to nemožnosťou jej ovládania.

 3. Zvuk

  V tej dobe sme disponovali dvoma bezdrôtovými mikrofónmi a jedným záložným (jeho vysielač slúži hlavne na prenos zvuku do kamery). Pre piatich hostí a publikum to bolo málo tak sme spustili aj tento s predpokladom, že zvuk z mixu napojíme skrz kábel.

  Tieto plány boli zmarené V.I.P. hosťom, zvukárom z RTVS. Keďže hosť má prednosť, uvolnili sme náš prístup zvuku a nasadili kamerový mikrofón. Vzhľadom na to, že sme pri projekcii obrazu prišli o ovládanie, túto skutočnosť poznať na zvuku. Čaro livestreamu je, že sa ťažku upravuje za jazdy.

Ako to dopadlo?

 

Čo sme sa naučili?

 1. Keďže sme skrz kábel prišli o kvalitný zvuk, prvá cesta smerovala do Muzikeru pre nový, takže teraz máme nielen zvuk pre seba, ale aj pre tvojich V.I.P. zvukárov.
 2. Ako občianske združenie šetríme, kde sa dá, ale kvalita je pre nás dôležitá. S ťažkým srdcom prišlo rozhodnutie kúpiť sadu 4 bezdrôtových mikrofónov.
 3. Kúpa projektoru bola plánovaná, bohužiaľ dodaný bol až v deň akcie. Dnes nielenže máme k dispozícii HDMI a VGA kábel, ale dokážeme ti poskytnúť aj projektor.

Toto sme spravili pre teba.

My sme sa naučili ešte jednu dôležitú vec a bola to pre nás najdrahšia lekcia.

 

Budúcnosť taxislužieb = premrhaná marketingová príležitosť

Aj keď moderátor spomenul 3x naše meno, neboli sme viditeľný. Žiadny roll-up, označenie techniky, tričko s logom. Len vystresovaný kameraman.

Ako bývalý člen politickej strany som sa naučil, že dôležitá je poznateľnosť, ktorá sa najlepšie buduje pri kontakte s publikom a možnými zákazníkmi.

Roll Up s nálepkami a grafikou stojí cca 200€. Koľko sme mohli získať, keby sme investovali pred touto akciou sa už nedozvieme.

 

Namiesto titulkov

Ako vidíš kvalitné technické zabezpečenie prednášky alebo workshopu nie je jednoduchá a lacná záležitosť. Práve preto sme vznikli, aby sa kvalitné myšlienky šírili medzi ľuďí. Ak si myslíš, že aj ty máš čo povedať svetu alebo máš návrh na kvalitnú tému kontaktuj nás. Rady pomôžeme.

 

 

 

 

 

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.