fbpx

Dobré Slovensko a jedna cesta ako ho spraviť

Dobré Slovensko. Pre mňa to bola výzva, ktorá je napĺňaná v O.Z. Videoškola. Zdieľať obsah bez pre všetkých, bez ohľadu miesta a času.

Trvalo to veľmi dlho, kým som sa naučil spraviť ako tak kvalitné video a stále sa vzdelávam. Priznávam. Všetko, čo som sa o tvorbe videa naučil je vďaka internetu. Nekonečný čas strávený pozeraním inštruktážnych YouTube videi, hľadaní článkov a odporúčaných pluginov.

Dobré Slovensko vs. zahraničie

Všetky tieto videa a články boli v Angličtine a je len šťastie, že som ju mohol viac ako 8 rokov z toho 3 intenzívne študovať, napriek tomu, že na jazyky moc nie som.

Druhá vec, ako som sa k nim mohol dostať je cena 0.00€. Zdiaľali ich mladí chalani, čo sa chceli pochváliť, profesionáli, čo sa chceli zviditeľniť alebo samotné firmy a ich influenceri, aby ukázali svoje prednosti.

Myslím si, že tak začínali viacerí a našťastie sa rady podelia s tými menej šťastnými nielen o svoje vedomosti, ale aj skúsenosti. Vďaka ním môže Videoškola budovať dobré Slovensko a rád takýmto ľuďom pomôžem zdielať ich skúsenosti.

Na druhej strane akoby sme vďaka sociálnej bubline zabúdali na menej šťastných, čo sa Anglicky neučili, nemajú na to talent alebo prostriedky.

Bohužiaľ v poslednej dobe sa napriek investíciam do techniky, zlepšeniu strihu a práci zadarmo stretávam so zákazom publikovania, bez udania dôvodu.

Prečo sa nebáť

Neviem, či ľudia majú strach z prezentácie pred kamerou na ktorej vidno každý detail. Neuvedomujú si, že brepty a prestávky sa vystrihnú, nechcená nervozita sa prekrije prezentáciou. Pre diváka sú dôležité informácie.

Možno sa boja prísť o svoje know-how a pritom si neuvedomujú:

  • že si robia reklamu
  • ľudia sú lenivý, tak si vďaka poznateľnosti objednajú ich služby
  • ľahšie sa komunikuje so vzdelaním človekom ako s nováčikom
  • zdielaním informácii dokazujeta svoju profesionalitu
  • budujete značku a tak aj väčší zisk za menej námahy

Verím, že sa nájdu aj iné dôvody a rád na ne odpoviem.

Namiesto klapky

Verím, že dobré Slovensko sa dá budovať len spoluprácou a zdielaním. Budem rád, keď pri tom bude aj O.Z. Videoškola.

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.