fbpx

Dobro a politika opozitá alebo synonýma?

Dobro a politika sú dve veci, ktoré sa javia ako opačné póly. Sám som bol zakladajúcim členom jednej parlamentnej politickej strany a skúsenosti to len potvrdzujú. Lenže členstvo mi dalo aj iný pohľad na politiku a tou je, že v politickej strane sa nachádzajú štyri typy ľudí:

 

  • Makači – väčšinou zakladatelia politickej strany. Či už im išlo naozaj o dobrú vec alebo o prospech nie je dôležité. Zapojili sa do hry, dali do toho svoje financie, tvrdo makali na budovaní strany. Skôr či neskôr sa tak zažerú do svojej roboty, že ich zomele vlastné ego alebo snaha o výsledok bez ohľadu na to, akú spúšť po sebe zanechajú.
  • Ľudia túžiaci po moci – nikdy nedostanete od nich konkrétnu odpoveď. Kam vietor, tam plášť. Hlavné je líškať sa vedeniu a získať pre seba výhodu. Všetko ostatné je nepodstatné.
  • Užitoční idioti – potrebujú niekam patriť, niekym slávnym sa chváliť a hlavne mať pocit, že dokážu niečo zmeniť.
  • Snílci – napĺňajú svoje poslanie a sny o lepšom svete, lenže natrafili na limity a chcú viac. Bohužiaľ vďaka ideálom a ich napĺňaniu nikdy nemali čas a ani prostriedky na založenie si vlastnej strany. Bohužiaľ rýchlo sa stávajú obeťou ľudí túžiacich po moci, kde sa ich ideály stávajú marketingovými trikmi.

Prečo o tom píšem na stránkach Občianskeho Združenia Videoškola?

Posledný mesiac sme uverejnili na našom YouTube kanáli 5 z 10 Novomestkských prechádzok. Organizoval ich Matúš Čupka kandidát na starostu mestskej časti Nové Mesto rovnako ako aj aktivista. Sprievodcom bol Ivor Švihran, kandidát do miestneho a mestského zastupiteľstva za časť Ružinov. Chápeme, že ako Občianske Združenie sme apolitický subjekt (privítame príspevok od každého). Bohužiaľ Slovensko je malá krajina a všetko so všetkým a každým je nejako prepojené.

Prečo sme teda podporili tento projekt?

Ide nám hlavne o kvalitný obsah a Novomestské prechádzky ho majú. Navyše sme ho získali zadarmo.

Ďalej si myslíme, že v politike by mali byť hlavne snílci, ktorých ideáli nie sú nabaliť sa a byť niekto ale hlavne niečo reálne zmeniť. Snílci to dokazujú každý deň svojimi činmi aj keď majú svoje chyby. Jedine tak budú dobro a politika v jednej rovine.

Keď dobro a politika si podali ruky

Najpodstatnejšie je však, že počas týchto prechádzok sa ľudia spájali. Prišli tu mladí aj starí, ľudia z rôznych odvetví. Toto všetko vďaka kampani, kde nikto nikomu nič nenútil len sa predstavil. Nezosmiešňoval ani nevnucoval svoj názor, ale vzdelával. V dnešných časoch, keď politika robí pravý opak, je dôležité podporovať tieto projekty a ukázať, že sa to dá aj slušne.

To je dôvod, prečo O.Z. Videoškola podporí každý dobrý projekt bez ohľadu na to kto s kým a za koľko, lebo v každom z nás je kúsok dobra.

 

 

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.