fbpx

Dopyt a sloboda pri podnikaní a vlastných projektoch

Dopyt rozhoduje. Bohužiaľ aj keď počúvame o slobode pri práci na svojich projektoch, bude to nakonci dopyt zákazníka, ktorý nám bude určovať smer. Toto sa stalo aj Videoškole pri ozvučovaní športového dňa O.Z. Ráčik.

Plány vs. dopyt

Nakoľko pre Videoškolu je priorita zabezpečiť Váš event za priateľnú cenu a so všetkým, čo k tomu patrí, rozhodli sme sa investovať do osvetlenia. Hneď ako sme sa rozhodli prišiel dopyt ozvučenie Športového dňa pri príležitosti Medzinárodného Dňa Detí. Aj keď techniku na to máme, problém bol zdroj elektriny. Pri vlastivedných prechádzkach sme investovali do prenosného ozvučenia Vonyx. Bolo málo pravdepodobné, že zvládne ozvučenie ihriska a hrať 3 hodiny.

Do hry vstúpila možnosť kúpi ozvučenia Ibiza. Má vlastnú batériu, máme s ním skúsenosti a cenovo/kvalitatívne sa hodí na takéto podujatie.

Dopyt vs. sloboda? Odmietnúť možnosť prezentácie vs prísť o štúdium použitia svetelnej techniky? To bola otázka, ktoré sme si kládli.

Cena

V prípade odmietnutia podujatia prídeme o poznateľnosť. Poznateľnosť je závislá na úspešnosti akcie. Nevedeli sme koľko ľudí príde a keďže ešte dva dni pred akciou bolo daždivé počasie ani či sa uskutoční. Technika však musela byť pripravená.

V prípade nereagovania na dopyt by sme síce v budúcnosti vedeli poskytnúť viac služieb. Na druhej strane by sme mali veľa techniky vo Videoškole o ktorej by sa nič nevedelo. Dôsledok toho by boli zvýšené náklady na marketing.

Ako sme sa rozhodli? Žijeme tu a teraz. Poskytujeme ozvučenie a dopyt po tomto type služby je rozhodli sme sa o kúpu ozvučovania bez potreby zdroja. Cena je posunutie nákupu osvetlenie v prípade ak nás nepodporíte o niekoľko mesiacov.

Namiesto záverečnej klapky

Zákazník rozhodol medzi dvoma voľbami. Podstatné je, že sme na úkor zákaznika nestratili, len zmenili priority. Z minulosti vieme, že na rozdiel stavania vzdušných zámkov sa počúvnutie zákazníka v prípade reálnych a finančne výhodných požiadaviek oplatí.

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.