fbpx

Ozvučenie Kultúrnych hradieb 2018 škola a zážitky

 

 

Ozvučenie Kultúrnych Hradieb 2018 bola najdlhšia akcia O.Z. Videoškola. Trvala 3 dni a úprimne povedané improvizovali sme ako sa len dalo. Aj to bol podnet na vznik článku o organizovaný podujatí.

V tomto článku sa chceme sebecky venovať tomu, čo sme sa naučili a kam sme sa posunuli.

Niečo o Kultúrnych hradbách 2018

Kultúrne hradby 2018 bolo podujatie plné diskusii, tanca, hudby, ukážok remesiel v skratke na čo si len spomeniete. Toto všetko sa odohrávalo v centre veľkomesta, čo už samo o sebe znamená modernu, na druhej strane priestor v hradbách tomuto podujatiu dodával historický a komorný charakter.

Ozvučenie Kultúrnych hradieb 2018 a technika

Keďže sme zatiaľ robili akcie typu zastrč a nejako to pôjde poznanie techniky sme moc neriešili. Až kým neprišli hudobníci a nemali svoje požiadavky. Niektorí radčšej mali svoju techniku, tak sme nezavadzali, iní vedeli čo chcú, pri tých sme sa učili a ďaľší chceli len kvalitný zvuk a tak sme čarovali.

Bohužiaľ až na mieste a po každej minúte sme prichádzali na to, čo je to reverb, ako funguje na mixe equalizer a z ktorej diery na ktorý nástroj je najlepší vstup.

Rovnako sme sa dozvedeli limity našej techniky a postupne je dopĺňame o basové mikrofóny, mikrofóny na bubny a strunové nástroje.

Keď sa nečakane menia podmienky

Slabinou podujatia bolo porušenie niektorých zásad organizácie, takže techniku sme museli prispôsobovať z minúty na minútu novým nečakaným podmienkam ako iné rozloženie pódia, presunutie diskusie…Takže milí organizátori, aj keď sa Vám drobné zmeny zdajú nepodstatné, pre technika je to dosť veľký zásah. Robte ich len v krajnom prípade a vopred o nich informujte

Nejako sme to zvládli aj keď na tretí deň to bolo už dosť na hrane. Únava sa začala prejavovať.

Vždy spoliehaj len sám na seba

Napriek vopred dohodnutým podmienkam sa tieto naplnili až v posledný deň. Znamenalo to, že prvý deň sme skončili bez občerstvenia, ktoré by splňovalo naše požiadavky. RedBull na energiu a Kofolu na doplnenie cukrov a minerálov minerálka nenahradí.

Poučením je, mať všetko, čo chceme doniesť a radčšej si vypýtať zálohu vopred.

Namiesto klapky

Bolo by odvážne tvrdiť, že už všetko vieme. Na druhej strane aj táto skúsenosť, rovnako aj mnohé ďalšie nás posúvajú vpred aby sme pre Vás technicky zabezpečili to najlepšie podujatie. Ak máte čo ponúknuť svetu kontaktujte nás, rady pomôžeme

 

 

 

 

 

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.