fbpx

Pohoda na podujatí vďaka freeze a gestám

Pohoda na podujatí je základ ako si ušetriť nervy. Vďaka nacvičeným gestám a funkcii freeze to zvládnete. Tento článok je inšpirovaní podujatím, keď organizátorka, ktorá obsluhovala Sli.Do a prezentácie mala toho dosť pretože nevidela na pódium.

Pomáhali sme ako sme vedeli, lebo aj my potrebujeme Vašu pomoc. Podporovať akcie, ktoré sú zadarmo a publikované zadarmo môžeme len vďaka Vám a za odmenu dostávate tieto články.

Pohoda na podujatí ako ju získať

Nech sa pripravujete na akciu akokoľvek dobre, vždy sa vyskytnú problémy. Zvládneme ich len vďaka dobre rozdelením úlohám, ktoré sa za žiadnych okolností nesmú meniť.

  • Existuje presný scénar akcie a ten sa nemení pokiaľ nenastanú iné okolnosti. 80% problémov a paniky vzniká v tomto bode.
  • Moderátor moderuje a komunikuje s technikom nacvičenými gestami. Technik dáva znamenie, keď je všetko pripravené. Dovtedy moderátor zabáva publikum.
  • Technik si otestuje techniku na mieste, moderátor do nej nezasahuje. V prípade zásahu inej osoby je technik rozhodený a bez skúseností sa čas na prevzatie kontroly do svojich rúk zvyšuje.

V žiadnom prípade si nemiešajte úlohy.

Prečo gestá?

Nenápadné gestá pomáhajú vyhrať kartové hry, vojakom v boji tak prečo by nepomohli Vám? Gestom oznámime pripravenosť na novú prezentáciu, pridanie zvuku do kamery, pripravené otázky na Sli.Do. To všetko s improvizačnými schopnosťami moderátora, ale bez toho, aby niekto niečo spoznal. A o to ide.

Na aké Gestá sa zamerať:

  • Technik: nová prezentácia pripravená
  • Technik: Otázky pripravené
  • Technik: Potrebujem čas
  • Rečník: spusti video
  • Moderátor: Úvodný obraz (vždy sa zíde)

Funkcia Freeze

Pohodu na podujatí Vám rovnako prinesie funkcia projektora Freeze, ktorá ponechá na plátne posledný obraz z počítača (odporúčam si na akciu takýto neutrálny obrázok pripraviť), zatiaľ čo vy na ploche počítača máte čas spustiť čo potrebujete, napríklad novú prezentáciu alebo otázky zo Sli.Do. Publikum zostáva skryté, ako neviete nájsť alebo spustiť prezentáciu alebo maximalizovať nejaké okno.

Namiesto záveru

Všetko chce cvik a skúsenosti. My ich máme a rady pomôžeme, stačí sa ozvať.

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.