fbpx

Rok 2018 – Čo sa podarilo a nepodarilo Občianskemu Združeniu Videoškola

Rok 2018 bol pre Občianské Združenie Videoškola prelomový. Zúčastnili sme sa troch veľkých akcii, na ktorých sme získali skúsenosti, dokúpili sme techniku a hlavne sme získali portfólio a mnoho ďaľšieho.

Podujatia podporené O.Z. Videoškola:

organizácia podujatí

V roku 2018 sme podporili tieto podujatia

Využili sme komunálne voľby

Dobro a politika

Rok 2018 sa niesol v znamení komunálnych volieb. Okrem mnohých nudných kampaní tu boli minimálne dve, ktoré mali za cieľ priblížiť históriu Nového Mesta (Bratislava) s Matúčom Čupkom a Ružinova (Bratislava) s Ivorom Švihranom (v oboch prípadoch sprievodca). Boli sme pri nich rovnako ako by sme boli rady aj v ďaľších mestách, preto nás neváhajte kontaktovať.

Podpora mladých podnikateľských talentov

Začiatok roka 2018 a prvá perioda programu PlayPark rozhodla, že Videoškola zostane občianskym združením. Samozrejme sme využili aj tento program na podporu

Kľúčový partner

Tvorba videa na akademickej pôde

Začali sme spolupracovať s Univerzitným Inkubátorom Technickej Univerzity vďaka čomu ste môžete vidieť tieto prednášky:

Rozpracované máme ďaľšie materiály, ktoré žiaľ skrz technické problémy uverejníme neskôr.

Posilnili sme

  • Vybavenie – kúpili sme dva reproduktory a mixpult s 8 vstupmi pre ozvučovanie večších podujatí. Vďaka GoPro7 dokážeme natáčať aj v malých priestoroch. Vďaka diktafónu Tascam dokážeme robiť aj audiozáznamy.
  • Strih – zlepšili sme strih vďaka kúpe programu Final Cut X pro, pluginom Echo Removal sme odstránili Echo z miestností prípadne dvoch súčastne používaných mikrofónov. Pokúsili sme sa odstrániť blikanie projektora programom Blicker Free a to sme narazili na problém…

Rok 2018 – Čo sa nepodarilo

Aj keď sme v roku 2018 veľa tvorili a trovili na techniku nezostávalo veľa na propagáciu takže čísla sledovanosti nepotešili, ale ani neprekvapili.

Keďže sme neinvestovali do propagácie, po dlhom uvažovaní sme sa rozhodli nezapojiť do súťaže o 2% z dane. Finančne sme natoľko vyčerpaný, že kampaň v dobe, keď kampaňuje každý by bola drahá a neefektívna.

Koncom roka sme pri strihaní otestovali naše limity. Nasadeným pluginu FlickerFree sme dosiahli pekný obraz, ale náš počítač to nedával. 2x spadol upload na YouTube, 3x sa zasekol. Napriek tomu sme sa nevzdali a snažíme sa záznam z prednášky o Facebooku a Patentoch zdielať.

Našťastie v prípravnej fáze sme zriadili nezávislý účet pre naše O.Z. na ktorom nás môžete podporiť.

Výzvy roku 2019

Pretože človek mieni, panboh mení nebudeme sa tu rozpisovať podrobne o našich výzvach. Zároveň však chceme uviesť čísla pre motiváciu.

  • Do 1.5.2019 dorovnať rozpočet na 0. Investície nám dali základ na kvalitnú prácu, ale dlhy sú cestou do otroctva. Preto je dôležité sa ich čo najskôr zbaviť.
  • Od 20.2.2019 zvyšovať poznateľnosť. Cieľ 300 aktívnych fanúšikov (podmienka aby sme sa mohli zaujímať o granty, fondy, sponzoring).
  • Podpora podujatí v Žiline a okolí.
  • Získanie ďaľšieho partnera a podpora 5 veľkých podujatí.

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.