fbpx

Najväčšie zlyhanie roku 2018

Zlyhanie. Slovo, ktoré uberá nádej, ťažko sa priznáva a čím ťažšie sa priznáva tým viac robíme chyby. Ten článok je o našom najväčšom zlyhaní v roku 2018. Veríme, že si z neho vezmete ponaučenie.

Zlyhanie, ktoré prišlo po úspechoch

Ako ste si všimli, minulý rok sme rástli či už počtom podporených podujatí, tak aj počtom techniky. Úloha bola jasná

  • Odbremeniť klientov od všetkého, čo sa týka techniky
  • Naučiť sa používať, čo najviac techniky
  • Ale hlavne sprostredkovať tieto podujatia čo najväčšiemu publiku kedykoľvek a kdekoľvek

A tak sa stalo, že každou akciou sme riešili problémy, ktoré sa vyskytli a kde by sme mali byť lepší hneď a zaraz. Takto do našej zbierky pribudli GoPro7 na snímanie v malých priestoroch, mikrofóny na gitaru s phanthomovým zosilovačom, mikrofóny na bubny, mini ozvučenie, ale aj veľké ozvučenie z mixom a DJská konzola.

Samozrejme sme chceli zlepšiť aj video, a tak pribudli pluginy echo removal a Flicker Free. Niečo sa platilo z nášho, niečo na úver. Ani sme nevedeli ako a boli sme v strate, ale aj o tom je nezisková organizácia postavená na “železe”

Rozprávky je koniec

Keď sme si konečne povedali, teraz už len makať a prezentovať po prvom strihu skrz plugin FlickerFree nastal nečakaný zvrat. Počítač povedal nie, na toto som príliš slabý, to nedám. Nepomohlo ani kompletné preinštalovanie, ani staršie verzie, takže síce máme kvalitný plugin za 90$, ale nemáme ho ako použiť. A čo je ešte horšie:

  • Vďaka zanedbanému marketingu nemáme dostatočnú fanúšikovskú základňu na zbierku na výkonnejší stroj (čo neznamená, že nás nemôžete podporiť)
  • Vďaka úverom na techniku, ktorá sa možno použije nemáme na techniku, ktorú potrebujeme.
  • Síce vieme poskytovať širokú paletu služieb, kvalita kľúčovej služby zostáva nezmenená, aj keď vieme, že môžeme dať viac.
  • A toto všetko v čase, keď som sa rozhodol opustiť prácu a viac sa venovať tomuto projektu

Poučenie do budúcnosti

  • V prvom rade sa treba zamerať na fanúšikov. Nikdy neviete kedy ich budete potrebovať.
  • Neprestajné zameranie na kľúčovú službu. Po kúpe FinalCutX Pro sme považovali strih za vybavení, neskoršie skúsenosti ukázali, že máme rezervy a chceli sme ich riešiť. Bohužiaľ problém sa ukázal väčší ako je.
  • Budovanie rezervy. Kedy ak nie teraz…je bohužiaľ len motivačná fráza. Je to ako raketa, ktorá nie je dobre pripravená, ale musí štartovať za každú cenu, aby ju nikto nepredbehol. S veľkou pravdepodobnosťou zhorí, aj keď vyhliadky na dosiahnutie cieľa boli vysoké.

A čo ďalej?

Bolo ťažké si priznať zlyhanie a prehru. Vraciame sa tam, kde sme boli skôr ako zhoreli naše pokusy. Hľadáme lacnejšie alternatívy (prenájom techniky). Sme múdrejší preto namiesto investícii do železa investujeme do budovania fanúšikov. Zdržali sme sa, ale nezastavujeme sa. Dokončili sme rozrobené videa (aj keď to bolelo, lebo sme videli, že sa to dá lepšie).

Veríme, že naša práca má zmysel a ideme ďalej.

Veď aj keď sme zlyhali nie je tu nikto s realizáciou podobnej myšlienky. A preto sme napriek failu stále prvý 🙂

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.